Winst uit water

De uitstekende kwaliteit van het Brabantse water is van groot economisch en maatschappelijk belang. Veel bedrijven die water in hun processen gebruiken vestigen zich speciaal om die reden in onze provincie. De Vereniging Industriewater onderkent en steunt dit belang.

Uitkomsten onderzoek opslag hoogradioactief afval

23 september 2011 

Vanochtend zijn de uitkomsten gepresenteerd van het onderzoek naar mogelijke gevolgen van opslag hoogradioactief afval in België voor het grondwater Brabant. Het onderzoek is uitgevoerd door prof. Theo Olsthoorn van de TU Delft.

De Belgische overheid heeft plannen om hoogradioactief afval op te slaan in de bodem, nabij de Nederlandse grens. De provincie heeft onderzoek laten doen naar de mogelijke gevolgen van deze opslag voor het grondwater in Noord-Brabant. Het rapport is vanochtend aangeboden aan het college van GS.

Klik hier voor het rapport.